نحوه جستجوی تجهیزات پزشکی مجاز

به جهت شفاف سازی اطلاعات و امکان دسترسی عموم مردم به اطلاعات تجهیزات پزشکی مجاز، اداره کل تجهیزات پزشکی ایران (از سازمان های زیر مجوعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) اقدام به راه اندازی صفحه جستجوی تجهیزات پزشکی دارای مجوز کرده است.
بدین ترتیب شما می توانید در هر زمان و به آسانی، از مجوز دار بودن و یا نبودن تجهیزات پزشکی مورد نظر خود آگاه شوید.
جستجوی تجهیزات پزشکی مجاز به سادگی و با انجام 4 مرحله کوتاه قابل انجام است:

1- ورود به وبسایت اداره کل تجهیزات پزشکی ایران به نشانی www.imed.ir

2- کلیک بر روی قسمت استعلام

3- کلیک بر روی “فهرست تجهیزات پزشکی ثبت شده”

4- در صفحه جدیدی که باز می شود، در قسمت نام کالا، نام وسیله پزشکی مورد نظر خود را بنویسید. به عنوان با نوشتن عبارت یونتوفورز، یونتوفورزیس، یا دستگاه یونتوفورزیس، عبارت پیش فرض وبسایت (که معمولا “دستگاه یونتوفورزیس” است) نمایش داده می شود. بر روی این عبارت کلیک کنید. سپس کد امنیتی تصویر (کد نمایش داده شده در کادر مشکی) را در کادر کناری آن نوشته، و گزینه جستجو را کلیک کنید.

با انجام مراحل بالا، فهرست تمامی تجهیزات پزشکی مجاز برای کالای پزشکی مورد نظر شما نمایش داده می شود.

استفاده از کالاهایی که به دلیل شرایط ایمنی و عملکردی غیر قابل قبول در این لیست وجود ندارند، می تواند علاوه بر غیر موثر بودن، خطرناک بوده و به سلامتی شما آسیب بزند.

توجه: جستجو از طریق صفحه فهرست تجهیزات پزشکی ثبت شده، لیست تمامی تجهیزات پزشکی معتبر (تولیدی و یا وارداتی) را نمایش می دهد. علاوه بر این صفحه، صفحات تولیدکنندگان دارای پروانه ساخت و وارد کنندگان مجاز تجهیزات پزشکی نیز از منوی استعلام قابل انتخاب هستند که جستجو را به ترتیب در شرکت ها و تجهیزات تولیدی، و شرکت ها و تجهیزات وارداتی انجام می دهند. نحوه جستجو در این صفحات نیز مشابه آنچه توضیح داده شد می باشد. توجه کنید که به دلیل آنکه ثبت شرکت های متقاضی در اداره کل تجهیزات پزشکی، فرآیندی مستقل از کسب مجوز برای کالاهای پزشکی آن شرکت است، صرف وجود داشتن نام یک شرکت در سایت اداره کل تجهیزات پزشکی به معنای مجوز برای محصولات آن شرکت نیست، بلکه با جستجوی نام هر شرکت، لیست محصولات دارای مجوز آن شرکت نیز نمایش داده می شود که می بایست به آن توجه نمود.

استعلام آنلاین از اداره کل تجهیزات پزشکی ایران