هر چند تعریق اضافی با استفاده از یونتونرم به خوبی درمان می شود،

اما رعایت نکات زیر می تواند به روند درمان و نیز طولانی تر شدن اثرات درمانی کمک کند:

۱
مصرف مواد غذایی کافئین دار مانند چای و قهوه را به حداقل برسانید.

کافئین و مولکول های مشابه آن (مانند تئوبرومین)، با تاثیر بر سیستم عصبی مرکزی، سوخت و ساز بدن را افزایش می دهند. افزایش سوخت و ساز به معنای افزایش تولید گرما در بدن و افزایش تعریق خواهد بود.

۲
مصرف مواد خوراکی تند مانند فلفل تند را به حداقل برسانید.

برخی مولکول های شیمیایی مانند کاپسایسین (که علت اصلی تند بودن فلفل است) بر روی گیرنده های خاصی در بدن تاثیر گذاشته و باعث فعال شدن روند خنک سازی بدن می شوند. از آنجا که تعریق یکی از راه های اصلی خنک شدن بدن است، مصرف این خوراکی ها باعث افزایش تعریق می شود.

۳
از مصرف دخانیات از هر نوع بپرهیزید و از دیگران نیز بخواهید در حضور شما مصرف نکنند.

در میان تاثیرات منفی مصرف دخانیات، تاثیر آن بر افزایش تعریق نیز قابل توجه است. نیکوتین موجود در دخانیات باعث آزاد سازی ماده ای به نام استیل کولین در بدن می شود که واسطه عصبی غدد تعریق است. همچنین توجه کنید حتی اگر خودتان دخانیات مصرف نکنید، استنشاق دود آن می تواند به همان اندازه مضر باشد.

۴
به میزان کافی آب بنوشید.

نوشیدن آب کافی همیشه برای سلامتی توصیه می شود. به ویژه تا زمانی که تعریق شما به طور کامل درمان نشده، بدن شما در حال از دست دادن مقادیر زیاد آب و الکترولیت ها (مانند سدیم، پتاسیم، کلرید و منیزیم) است. این مسئله می تواند باعث آسیب به کلیه ها و یا به هم خوردن تعادل الکترولیت ها در بدن شود. برای جلوگیری از این حالت، می توانید نوشیدنی های حاوی الکترولیت های لازم را مصرف کنید.

۵
تا حد امکان از شرایط استرس آور اجتناب کنید.

هر چند استرس دلیل اصلی تعریق بیش از حد نیست، ولی می تواند آن را تشدید کند. استرس و عصبانیت باعث ترشح هورمون هایی در بدن می شوند که مسئول بالارفتن ضربان قلب، بالا رفتن فشار خون، افزایش دمای بدن و افزایش تعریق هستند.

۶
بدن خود را با روش های مختلف خنک نگه دارید.

خنک بودن بدن، نیاز به کاهش دما از طریق تعریق را کاهش می دهد. سعی کنید تا حد ممکن در مکان های خنک باشید و از مصرف غذا ها و نوشیدنی های داغ خودداری کنید.

۷
برنامه های تفریحی و آرامش بخش را در زندگی خود وارد کنید.

تفریح و فعالیت های آرامش بخش اثرات کوتاه مدت و بلند مدت زیادی بر سلامتی دارند. سعی کنید با گنجاندن این نوع فعالیت ها در زندگی خود، استرس را از خود دور کرده و به کاهش تعریق خود کمک کنید.

۸
از کفش های تهیه شده از مواد طبیعی و دارای تهویه مناسب استفاده کنید.

کفش های تهیه شده از مواد طبیعی که گردش هوا را نیز فراهم می کنند، به پای شما اجازه می دهند تا در طول روز تنفس مناسب داشته باشند.

۹
از لباس های با الیاف طبیعی استفاده کنید.

الیاف مصنوعی باعث اختلال در گردش طبیعی هوا شده و تبادل گرمایی بدن را با مشکل روبرو می کنند. در نتیجه، تعریق طبیعی بدن نخواهد توانست به راحتی تبخیر شده و بدن برای کاهش دمای خود، تعریق را افزایش خواهد داد.

۱۰
از به کار بردن روش های غیر علمی و نادرست اجتناب کنید.

همواره درباره مطالبی که در مورد تعریق بیش از حد ارائه می شوند تحقیق کنید و از درستی آنها مطمئن شوید. به کار بردن روش های نادرست می توانند درمان شما را به تاخیر بیندازند و یا به شما آسیب برسانند.

یک روز زندگی را هم با رنج هدر نکنید!

هر چند راهکارهای تغییر سبک زندگی می توانند در کمک به اجرای درمان موثر باشند، اما هرگز جایگزین درمان قطعی و موثر تعریق بیش از حد نیستند.

برای پایان دادن به تعریق بیش از حد، همین امروز درمان با یونتونرم را شروع کنید!