ویژگی های عملکردی یونتونرم

طراحی یونتونرم بر اساس یک هدف مشخص انجام شده است: به کارگیری پیشرفته‌ترین پروتکل درمانی و در عین حال حفظ سادگی استفاده از دستگاه. برای دستیابی به این هدف، ملاحظات درمانی متعددی می بایست در پس زمینه اجرای درمان توسط دستگاه پایش شده تا در صورت لزوم اقدامات لازم به صورت خودکار انجام شود.

.
در زیر به برخی مشخصات عملکردی یونتونرم اشاره گردیده است:

 

تشخیص کامل بودن مسیر درمانی

تشخیص کامل بودن

مسیر درمانی

این قابلیت که به آن immersion detection نیز گفته می شود باعث می‌شود یونتونرم از لحظه انتخاب گزینه شروع درمان از منوی دستگاه (پیش از اینکه اعضای مورد نظر خود را در مجاورت آب قرار دهید) محیط اطراف الکترودهای درمانی را به طور مداوم پایش کند تا تنها در صورت کامل بودن مسیر درمانی اقدام به شروع درمان نماید. اهمیت این موضوع آن است که در صورتی که دستگاه یونتوفورزیس درمان را بدون توجه به کامل بودن مسیر درمانی آغاز کند،‌ احتمال بروز حس سنگین و ناگهانی جریان در لحظه شروع درمان بالا خواهد بود.
همچنین در طول جلسه درمانی، چنانچه در هر لحظه اعضای تحت درمان خود را از مجاورت آب خارج کنید، یونتونرم بلافاصله متوجه این موضوع شده و واکنش متناسبی را برای حفظ ایمنی شما انجام می دهد (به این مورد در عناوین بعدی این صفحه اشاره شده است).

 

تنظیم عملکرد بر اساس ویژگی‌های فردی پوست

تنظیم عملکرد بر اساس

ویژگی‌های فردی پوست

یونتونرم از لحظه قراردادن عضو در مسیر درمان و تماس با آب، مشخصات پوست فرد (شامل مجموع تأثیرات ضخامت و میزان رطوبت پوست) را به روش غیر مستقیم اندازه‌گیری کرده و نحوه اجرای درمان را به طور خودکار بر این اساس تنظیم می کند. به این ترتیب یونتونرم ضمن حفظ اثربخشی بالا، برای افراد دارای پوست های با حساسیت مختلف، حتی پوست های نازک مناسب خواهد بود. لازم به ذکر است عوامل دیگری در میزان تحمل پذیری درمان موثرند که مهمترین آن آستانه تحمل فرد است. این عامل در افراد مختلف متفاوت است و بنابراین سرعت پیشبرد فاز اولیه درمان در افراد مختلف متفاوت خواهد بود، اما ویژگی فوق باعث می‌گردد همه افراد بتوانند (اگر چه با سرعت های مختلف) به درمان دست یابند.

 

پایش لحظه‌ای و انطباق سریع با شرایط درمان

پایش لحظه‌ای و انطباق

سریع با شرایط درمان

یکی از وظایف پردازنده مرکزی یونتونرم، پایش مداوم شرایط درمان و انطباق سریع و متناسب با تغییرات آن است. برای نمونه چنانچه کاربر در میانه درمان تصمیم بگیرد یکی از انگشتان خود را از آب خارج نماید (مثلاً به دلیل خراشیدگی کوچکی که قبلا با یک فرآورده چرب پوشانده نشده است*) در‌واقع سطح پوست درتماس با آب تغییر کرده و در صورت عدم انطباق نحوه اجرای درمان،‌ حس شدت جریان در آن دست افزایش خواهد یافت و ممکن است حس درمان ناخوشایند گردد. یونتونرم با پایش مداوم این تغییرات،‌ عملکرد خود را بلافاصله منطبق می‌کند. به عنوان مثال در مورد توضیح داده شده، پس از خارج کردن انگشت از آب، یونتونرم در عین اجرای درمانی با اثربخشی پیشین،‌ عمل‌کرد خود را به گونه‌ای تغییر می‌دهد که حس شدت جریان در آن دست افزایش نیابد.
.
* نکات آماده سازی برای درمان با یونتونرم به طور کامل در راهنمای کاربری توضیح داده شده است.

 

حفظ محدوده درمانی مناسب بر اساس ناحیه تحت درمان

حفظ محدوده درمانی

مناسب بر اساس ناحیه

تحت درمان

بر اساس مطالعات انجام شده، جریان و زمان استفاده شده برای درمان نواحی مختلف (دست، پا و یا زیر بغل) می بایست در محدوده خاص خود نگاه داشته شوند. از طرف دیگر، هر یک از این نواحی، برای بهبودی کامل به سطح بالاتری از درمان نیز نیاز ندارند. از آنجا که واگذار کردن رعایت این محدوده ها به کاربر ممکن باعث بروز اشتباهات سهوی گردد، یونتونرم تنها یکبار در ابتدای هر جلسه از کاربر در مورد ناحیه تحت درمان سؤال کرده، و پس از آن تا انتهای آن جلسه، محدوده درمانی برای آن عضو را به طور خودکار حفظ می کند.

 

درمان متقارن نواحی دچار تعریق بیش از حد

درمان متقارن نواحی

دچار تعریق بیش از حد

تعریق بیش از حد اولیه، به صورت دو‌طرفه و متقارن بروز می کند. به همین دلیل در هنگام درمان با روش یونتوفورزیس، هر دو ناحیه کف دست،کف پا و یا زیر بغل در مسیر درمانی قرار می گیرند. با این وجود، در درمان با این روش، در هر لحظه یکی از دو ناحیه تحت درمان اثر بخشی بهتری را تجربه می کنند. یونتونرم با استفاده از تغییر خودکار جهت پالس های درمانی در زمان های از پیش تعیین شده باعث می‌شود در هر جلسه درمانی، هر دو ناحیه دچار تعریق بیش از حد، سطح اثر بخشی یکسانی را تجربه کنند. یکی دیگر از نتایج این شیوه درمان،‌ افزایش راحتی و تحمل پذیری درمان است.

 

ذخیره اطلاعات درمانی

ذخیره اطلاعات درمانی

در طول درمان با روش یونتوفورزیس،‌ در موقعیت های مختلفی نیاز به دانستن اطلاعات درمانی خود خواهید داشت. به عنوان مثال:
– احساس می‌کنید می‌توانید درمان را به سطح بالاتر ببرید، و یا تمایل دارید آن را در سطح پایین‌تر از آخرین بار استفاده امتحان کنید.
– قصد دارید درمان را با آخرین تنظیمات انجام شده ادامه دهید.
– برای مشورت با ما و یا پزشک خود به اطلاعات درمانی خود نیاز دارید.
در این موقعیت ها، چنانچه اطلاعات درمانی خود را به درستی به یاد نیاورید،‌ انجام کارهای بالا آسان نخواهد بود. برای پیشگیری از این حالت، یونتونرم در انتهای هر جلسه درمانی گزارش کاملی از اطلاعات درمانی آن جلسه ارائه کرده و این اطلاعات را برای هر عضو (دست، پا و زیر بغل) به طور جداگانه ذخیره می‌کند تا در صورت فراموشی به راحتی بتوانید به اطلاعات آخرین استفاده خود از دستگاه برای عضو مورد نظر خود دسترسی داشته باشید. همچنین، چنانچه قصد ادامه درمان از نقطه جلسه درمانی قبل را داشته باشید، نیازی به انجام دوباره تنظیمات نخواهید داشت و تنها کافیست گزینه آخرین تنظیمات را از منوی دستگاه انتخاب کنید.

 

پیشگیری هوشمند از اجرای درمان اضافی و خشک شدن بیش از حد پوست

پیشگیری هوشمند

از اجرای درمان اضافی

و خشک شدن

بیش از حد پوست

یکی از عوارض بالقوه استفاده از برخی دستگاه های یونتوفورزیس، خشک شدن بیش از حد پوست به دلیل عمل‌کرد ثابت این دستگاه ها بدون توجه به میزان کاهش رطوبت پوست است. طراحی یونتونرم به گونه‌ای انجام شده است که پس از تشخیص قرار گرفتن اعضا در مجاورت آب، ولی پیش از شروع جلسه درمانی، میزان خشکی پوست را به طور غیر مستقیم اندازه‌گیری کرده و چنانچه آن را بالا تشخیص دهد، درمان را با بالاترین جریان مناسب برای آن سطح از خشکی انجام داده و یا ممکن است درمان را شروع نکرده و از خشک شدن بیش از حد پوست جلوگیری کند.

 

ایمنی

ایمنی

ایمنی در کنار اثربخشی، مهمترین فاکتور ارزیابی یونتونرم توسط مراجع اروپایی صادرکننده گواهینامه های کیفیتی بوده است. علاوه بر استاندارد بالای سخت‌افزاری، نرم‌افزار پیشرفته یونتونرم نیز با پیش بینی تمامی شرایط ممکن در ارتباط با کاربر طراحی شده است تا در هر مورد،‌ با واکنش مناسب ایمنی کاربر را به خوبی تامین کند. به بعضی از این اقدامات یا واکنش‌ها در بالا اشاره شد. نمونه هایی دیگر از آنها عبارتند از:

.
– بررسی داخلی عملکرد در ابتدای هر بار استفاده از دستگاه‌
یونتونرم در آغاز هر بار استفاده، با انجام بررسی داخلی، از درستی عمل‌کرد سخت‌افزاری و نرم افزاری خود اطمینان حاصل کرده و تنها در صورتی اجازه کار با دستگاه را به کاربر می‌دهد که این بررسی موفقیت آمیز باشد.

– توقف ایمن در صورت خارج شدن ناگهانی ناحیه تحت درمان از مجاورت آب در میانه درمان
هر چند توصیه می‌شود نواحی تحت درمان در طول جلسه درمانی ثابت نگاه داشته شود،‌ اما ممکن است فرد به طور غیر عمدی و یا در شرایط خاص این نواحی را در میانه جلسه درمانی از مجاورت آب خارج کند. یونتونرم حتی در این صورت نیز در کسری از ثانیه و متناسب با سرعت خارج شدن ناحیه تحت درمان از مجاورت آب، خروجی خود را به نحوی تغییر می‌دهد که حتی در اثر تغییر محیط الکتریکی اطراف نواحی تحت درمان، ایمنی کاربر حفظ شود.

 

اجرای کاملا خودکار درمان و کاربری آسان

اجرای کاملا خودکار درمان

و کاربری آسان

طراحی سخت افزاری و نرم افزاری یونتونرم در انطباق کامل با استاندارد جهانی تجهیزات پزشکی خانگی انجام شده است. از این رو، اگر چه آگاهی از مشخصات عملکردی شرح داده شده در بالا باعث تجربه کاربری بهتر می گردد، اما یونتونرم این عملکرد ها را در پس زمینه اجرای درمان به صورت کاملا خودکار و هوشمند اجرا کرده و راه اندازی و اجرای درمان با یونتونرم از طرف کاربر به سادگی انجام می گیرد.
علاوه بر این،‌ یونتونرم اولین و تنها دستگاه یونتوفورزیس با رابط کاربری گرافیکی* است.

.
* graphical user interface

برای امتحان نحوه درمان با یونتونرم و بررسی ویژگی های عملکردی آن به صورت حضوری می توانید به دفتر مرکزی شرکت و یا مراکز درمانی ای که از یونتونرم استفاده می کنند مراجعه نمایید.

راه های دسترسی به یونتونرم
ویژگی‌های سخت افزاری یونتونرم را نیز مشاهده کنید