ویژگی های سخت افزاری یونتونرم

در درمان تعریق بیش از حد، نه تنها رهایی از تعریق اضافی و بازگشت به زندگی طبیعی، بلکه اطمینان از در نظر گرفته شدن دقیق تمامی ابعاد تأثیر گذار بر سلامتی فرد دارای اهمیت است. هر چند ممکن است چشم پوشی از برخی از این ابعاد هزینه یک محصول را کاهش دهد، اما ما مسئولیت اصلی خود را در نظر گرفتن تمامی این ابعاد می‌دانیم تا از حفظ سلامتی کاربر دستگاه اطمینان یابیم. طراحی یونتونرم تحت نظر مراجع کیفی آلمان و سوئیس انجام شده و موفق به اخذ گواهینامه کیفیت تأیید شده محصول گردیده است؛ که یکی از دلایل آن، به کارگیری مواد اولیه و لوازم جانبی بر اساس اصول علمی و استانداردهای کیفیتی مورد قبول آن مراجع بوده است.

.
در زیر به برخی ویژگی‌های دستگاه یونتونرم اشاره شده است:

 

آداپتور

آداپتور به کار گرفته شده در دستگاه یونتونرم از نوع مختص پزشکی یا Medical grade است. هر چند استفاده از آداپتور های عمومی ممکن است در ابتدا و ظاهراً عملکردی مشابه نشان دهند، اما استفاده از آنها در تجهیزات پزشکی که مستقیماً با بدن انسان در تماس هستند، می‌تواند خطرناک باشد. در مقابل، طراحی متفاوت آداپتورهای پزشکی باعث شده است که این آداپتورها از سطح ایمنی بسیار بالاتری به دلیل ایزولاسیون قوی و رعایت استانداردهای پزشکی مربوطه، برخوردار باشند.

 

الکترودهای درمانی

نقش الکترودهای درمانی، واسطه گری بین عمل‌کرد دستگاه و عضو تحت درمان است،‌ اما به دلیل آنکه دستگاه یونتوفورزیس برای مدت قابل توجه مورد استفاده فرد قرار می گیرد، زیست سازگاری و غیر واکنش گری آن با بدن انسان می بایست مورد ارزیابی ویژه قرار گیرد تا از بروز سمیت و یا آسیب پوستی در بلند مدت جلوگیری شود.
یونتونرم، همگام با آخرین استانداردهای جهانی، به جای الکترودهای فلزی از الکترودهای سیلیکونی استفاده می کند. الکترودهای سیلیکونی نسبت به انواع فلزی دارای مزایای متعددی از جمله یکنواختی بیشتر درمان به دلیل عدم تغییر سطح این الکترودها در استفاده بلند مدت، عدم بروز تغییر رنگ، جلوگیری از احتمال بروز آلرژی پوستی ناشی از ریز-عناصر فلزی که ممکن است در برخی افراد موجب بروز تظاهرات حساسیت پوستی شوند، دوام و طول عمر بسیار بالاتر، و نیز ساده‌تر شدن استفاده از دستگاه به دلیل حذف دو مرحله راه اندازی است. هم چنین برای درمان نواحی زیر بغل به دلیل منعطف بودن و شکل گیری با توجه به فیزیک بدنی هر فرد و در نتیجه ایجاد سطح تماس بهینه با ناحیه زیر بغل، وزن بسیار کمتر نسبت به انواع فلزی و امکان نگه داشتن راحت‌تر این الکترود ها در نواحی زیر بغل، و در تماس بودن تنها پدهای زیر بغل با پوست و کاهش و احتمال بروز قرمزی ملایم در این نواحی، باعث ارتقای فرآیند درمانی می شوند.

 

سیم های رابط

سیم‌های رابط وظیفه انتقال خروجی دستگاه به الکترودهای درمانی را بر عهده دارند. استفاده از سیم‌های با کیفیت پایین می تواند به دلایلی مانند گسستگی رشته‌های داخلی که به تدریج و یا در اثر مقاوم نبودن به کشیدگی و خمش اتفاق می افتد، ایمنی دستگاه را برای کاربر کاهش دهد. در دستگاه یونتونرم از سیم‌های تهیه شده از شرکت Schützinger آلمان، که همواره یکی از ۲ برند برتر جهان در اتصالات ایمن بوده استفاده شده است. به کارگیری این سیم‌ها به ما اطمینان می‌دهد که انتقال خروجی دستگاه به الکترودها و نتیجتا به کاربر دستگاه در کمال صحت و ایمنی انجام شده و در طول استفاده از دستگاه از سلامتی فرد به خوبی محافظت می شود.

 

سینی های درمانی و توری ها

به دلایلی که پیشتر نیز گفته شد، از جمله آنکه دستگاه یونتوفورزیس برای مدت طولانی مورد استفاده فرد قرار می گیرد، تمامی اجزای در ارتباط با بیمار می بایست زیست سازگار باشند. استفاده از مواد اولیه با کیفیت پایین ممکن است به دلیل دارا بودن برخی عناصر سمی که به صورت ناخالصی‌ در ترکیب آن‌ها وجود دارد،‌ آثار زیان باری بر سلامتی فرد به جای بگذارند که اثرات آن تنها در بلند مدت ظاهر شود.
به این دلیل سینی ها و توری های استفاده شده در دستگاه یونتونرم نیز تنها از با کیفیت ترین مواد اولیه ساخته شده و زیست سازگاری آن‌ها به طور مرتب و توسط مرجع مستقل طبق استاندارد جهانی BS6920-2.6 :2014 تحت آزمون های دقیق قرار گرفته و تنها در صورت تأیید در محصول یونتونرم استفاده می شوند.

 

پدهای زیر بغل

در دستگاه یونتونرم از پد های فیزیوتراپی ساخت کشور آلمان استفاده شده است. این پد ها به دلیل زیست سازگاری و حفظ کیفیت اولیه در اثر مرور زمان انتخاب شده اند.

 

قطعات الکترونیکی

استفاده از قطعات (المنت های) الکتریکی غیر اصلی پس از مدتی، ایمنی و عملکرد دستگاه را تحت تأثیر قرار داده و همچنین به دلیل نیاز به تعمیرات مکرر در بلند مدت هزینه‌ قابل توجهی را به مشتری تحمیل می کند. در ساخت دستگاه‌ یونتونرم تنها از قطعات الکترونیکی اصلی استفاده شده است.

ویژگی های عملکردی یونتونرم را نیز مشاهده کنید