لوازم جانبی یونتونرم

اثربخشی و ایمنی درمان تعریق بیش از حد، علاوه بر ویژگی‌های دستگاه یونتوفورزیس به کیفیت و خصوصیات لوازم جانبی همراه آن نیز وابسته است. در طراحی و تولید یونتونرم، دقت بسیاری صرف شده تا تنها لوازم جانبی با بهترین کارایی، کیفیت و طول عمر، و تهیه شده از مواد کاملاً زیست سازگار به کار گرفته شوند.

.

.در این صفحه با مهمترین ویژگی‌های لوازم جانبی یونتونرم آشنا می شوید:

 

الکترودهای درمانی

الکترودهای درمانی، واسطه بین عملکرد دستگاه و عضو تحت درمان اند. به دلیل آنکه دستگاه یونتوفورزیس برای مدت قابل توجه مورد استفاده فرد قرار می گیرد، علاوه بر کارایی و دوام، زیست سازگاری و غیر واکنش گری آن با بدن انسان می بایست مورد ارزیابی ویژه قرار گیرد تا از بروز سمیت و یا آسیب پوستی در بلند مدت جلوگیری شود.

.

یونتونرم، بسته به مدل* امکان انتخاب یکی از دو نوع الکترود درمانی را فراهم می کند: الکترودهای فلزی و الکترودهای سیلیکونی.

الکترود فلزی

در تهیه این الکترودها، از stainless steel 316L استفاده شده است. این آلیاژ، به دلیل زیست سازگاری بالا، گرید پزشکی استینلس استیل به شمار می رود.

الکترود سیلیکونی

یونتونرم، همگام با آخرین استانداردهای جهانی، الکترودهای سیلیکونی را نیز ارائه می کند. الکترودهای سیلیکونی نسبت به انواع فلزی دارای مزایای متعددی هستند که سبب ارتقای فرآیند درمان می شود. برخی از مهمترین این مزایا عبارتند از:

– یکنواختی بیشتر درمان به دلیل عدم تغییر سطح این الکترودها حتی در استفاده بلند مدت.

– عدم بروز تغییر رنگ

– جلوگیری از بروز آلرژی پوستی ناشی از ریز-عناصر فلزی که ممکن است در برخی افراد موجب بروز تظاهرات حساسیت پوستی شوند.

– دوام و طول عمر بسیار بالاتر از الکترود های فلزی

– ساده‌تر شدن استفاده از دستگاه به دلیل حذف دو مرحله راه اندازی

.

همچنین برخی از مهم‌ترین مزیت‌های خاص این الکترودها برای درمان زیر بغل عبارتند از:

– ماهیت انعطاف پذیر این الکترودها، که سبب شکل‌گیری آن‌ها با توجه به فیزیک بدنی هر فرد و در نتیجه ایجاد سطح تماس بهینه با ناحیه زیر بغل، و ارتقای فرایند درمان می شود.

– وزن بسیار کمتر نسبت به انواع فلزی، که باعث می‌گردد نگه داشتن این الکترود ها در نواحی زیر بغل بسیار راحت‌تر باشد.

– طراحی هماهنگ الکترودها و پدهای زیر بغل یونتونرم، که باعث می‌شود در هنگام درمان به طور طبیعی تنها پدهای زیر بغل با پوست در تماس باشند و احتمال بروز قرمزی ملایم در این نواحی کاهش یابد.

بهترین درمان تعریق زیاد

* مدل Origin به طور استاندارد به همراه الکترودهای سیلیکونی، و مدل Digit بر حسب انتخاب مشتری به همراه الکترود فلزی و یا سیلیکونی ارائه می شود.

 

سیم های رابط

سیم‌های رابط وظیفه انتقال خروجی دستگاه به الکترودهای درمانی را بر عهده دارند. استفاده از سیم‌های با کیفیت پایین می تواند به دلایلی مانند گسستگی رشته‌های داخلی که به تدریج و یا در اثر مقاوم نبودن به کشیدگی و خمش اتفاق می افتد، ایمنی دستگاه را برای کاربر کاهش دهد. در دستگاه یونتونرم از سیم های بسیار با کیفیت استفاده شده که در مورد الکترودهای سیلیکونی، دارای روکش سیلیکونی نیز هستند. به کارگیری این سیم‌ها به ما اطمینان می‌دهد که انتقال خروجی دستگاه به الکترودها و نتیجتا به کاربر دستگاه در کمال صحت و ایمنی انجام شده و در طول استفاده از دستگاه از سلامتی فرد به خوبی محافظت می شود.

 

سینی های درمانی و توری ها

به دلایلی که پیشتر نیز گفته شد، از جمله آنکه دستگاه یونتوفورزیس برای مدت طولانی مورد استفاده فرد قرار می گیرد، تمامی اجزای در ارتباط با بیمار می بایست زیست سازگار باشند. استفاده از مواد اولیه با کیفیت پایین ممکن است به دلیل دارا بودن برخی عناصر سمی که به صورت ناخالصی‌ در ترکیب آن‌ها وجود دارد،‌ آثار زیان باری بر سلامتی فرد به جای بگذارند که اثرات آن تنها در بلند مدت ظاهر شود.
به این دلیل سینی ها و توری های استفاده شده در دستگاه یونتونرم نیز تنها از با کیفیت ترین مواد اولیه ساخته شده و زیست سازگاری آن‌ها به طور مرتب و توسط مرجع مستقل طبق استاندارد جهانی BS6920-2.6 :2014 تحت آزمون های دقیق قرار گرفته و تنها در صورت تأیید در محصول یونتونرم استفاده می شوند.
همچنین طراحی ارگونومیک سینی های درمانی با توجه به حالت قرارگیری ساعد بر روی کناره های آن در هنگام درمان نواحی کف دست انجام شده و از راحتی فرد استفاده کننده در طول جلسه درمان اطمینان حاصل می کند.

 

پدهای زیر بغل

در دستگاه یونتونرم برای درمان نواحی زیر بغل از پدهای فیزیوتراپی ساخت کشور آلمان استفاده شده است. این پدها به دلیل زیست سازگاری و دوام بالا انتخاب شده‌اند و قابلیت شستشوهای مکرر بدون از دست رفتن کیفیت و کارایی را دارند. همچنین ابعاد این پدها در هماهنگی با الکترودهای سیلیکونی طراحی شده‌ تا استفاده از آن‌ها برای درمان ناحیه زیر بغل به سادگی هرچه بیشتر انجام شود.

 

راهنمای کاربری جامع

برای اطمینان از انجام صحیح درمان، هر دو مدل یونتونرم به همراه کتابچه راهنمای کاربری ارائه می شوند. در این راهنما، علاوه بر آموزش کامل و دقیق استفاده از دستگاه و اجرای برنامه درمانی، جامع ترین محتوای مرتبط با تعریق بیش از حد، عوامل تاثیر گذار بر درمان و آموزش نکات تکمیلی را نیز خواهید یافت.