درمان با یونتونرم

هر چند تحمل تعریق بیش از حد بسیار دشوار است، اما درمان آن با یونتونرم به سادگی انجام می شود. در این صفحه پاسخ سوالات اصلی در مورد درمان با یونتونرم را می یابید.

نواحی قابل درمان با یونتونرم

هر سه ناحیه کف دست، کف پا و ناحیه زیر زیر بغل با یونتونرم به راحتی قابل درمان است. نحوه درمان هر یک از این نواحی را می توانید در ویدئوی آموزشی زیر مشاهده کنید*:

ویدئوی آموزشی یونتونرم

*این ویدئو نحوه استفاده از دستگاه یونتونرم مدل اریجین (Origin) را نمایش می دهد، اما شیوه کلی درمان دست، پا و زیر بغل در سایر مدلهای یونتونرم نیز مشابه است.

انجام یک جلسه درمانی

انجام هر جلسه درمانی با یونتونرم، به سادگی و در مراحل زیر انجام می شود:
1- تنظیم زمان و جریان (بر اساس راهنمای کاربری همراه محصول).
۲-  در مورد دست و یا پا، قرار دادن دو دست و یا دو پا در سینی های حاوی آب معمولی.
4- –در مورد زیر بغل، پوشاندن الکترودها با پد های زیر بغل مرطوب، و قرار دادن هر یک در یک ناحیه زیر بغل.
.
سپس تمامی مراحل درمان به صورت خودکار انجام شده و تنها کافیست تا انتهای زمان آن جلسه درمانی صبر کنید.

زمان هر جلسه درمانی

هر جلسه درمانی با یونتونرم، در جلسات اولیه با ۱۰ دقیقه شروع شده و با پیشبرد جلسات (مطابق راهنمای کاربری) به ۲۰ دقیقه و در موارد تعریق شدید به ۳۰ دقیقه افزایش می یابد.

مدت زمان لازم برای تکمیل درمان

درمان در دو مرحله کلی انجام می گیرد:
– اولیه: منظور از درمان اولیه، درمان فردی است که در حال حاضر تعریق اضافی دارد.
– نگهدارنده: منظور، جلسات درمانی لازم برای نگهداری خشکی مطلوب پوست پس از تکمیل درمان اولیه است.
.
درمان اولیه، بسته به شدت تعریق اولیه فرد، معمولا با انجام 9 الی 12 جلسه درمانی تکمیل می شود. پس از انجام این دوره درمانی، تعریق به حالت طبیعی برگشته و در این نواحی، حسی طبیعی مانند پوست سایر نواحی بدن خود خواهید داشت.

درمان نگهدارنده

تمام راه های درمانی تعریق بیش از حد، به درمان نگهدارنده نیاز دارند. به عنوان مثال، ضد تعریق های موضعی و بوتاکس نیز می بایست به صورت مداوم استفاده شوند. روش یونتوفورزیس نیز از این قاعده مستثنی نیست و درمان نگهدارنده می بایست بسته به عواملی مانند شدت اولیه تعریق فرد و گرمای هوا به صورت 1 تا 4 جلسه در هر ماه انجام شود.
تفاوت درمان نگهدارنده روش یونتوفورزیس با روش بوتاکس، غیر تهاجمی و آسان بودن، بدون درد و عارضه بودن، امکان اجرا در مکان و زمان دلخواه، و بدون هزینه بودن (در صورت تهیه دستگاه به صورت شخصی) و یا هزینه پایین (در صورت استفاده در مراکز درمانی) است.

اقدامات پیش از هر جلسه درمانی

پیش از انجام هر جلسه درمانی می بایست به موارد زیر توجه نمایید:

– ناحیه تحت درمان را از مواد اضافی (مانند فرآورده های آرایشی-بهداشتی) پاک کنید.
– متعلقات فلزی خود (مانند انگشتر) را خارج نمایید.
– در صورتی که روی سطح پوست آسیب یا خراش کوچکی وجود دارد، آن را با یک فرآورده چرب بپوشانید.

اقدامات پس از هر جلسه درمانی

برای اطمینان از پیشبرد صحیح جلسات درمانی اولیه و نیز کمک به تیم پشتیبانی یونتونرم در ارائه مشاوره و پشتیبانی بهتر، پس از انجام هر جلسه درمان اولیه، اطلاعات مربوط به آن جلسه (مانند عضو تحت درمان، زمان و جریان استفاده شده و تاریخ انجام جلسه درمانی) را یادداشت نمایید.

عوارض جانبی

درمان با یونتونرم عملا بدون هرگونه عوارض جانبی است. در برخی افراد ممکن است خارش، قرمزی ملایم، و احساس گزگز خفیف به صورت موقتی و گذرا پس از برخی جلسات در ناحیه درمان شده دیده شود که پس از چند دقیقه خود بخود رفع می گردد.

تولرانس به درمان

تولرانس به معنای کاهش اثر بخشی روش درمانی در اثر تکرار اجرای آن است. درمان با یونتونرم تولرانس ایجاد نمی کند و می توانید پس از درمان اولیه اطمینان داشته باشید نگهداری درمان نیز موفقیت آمیز خواهد بود.

فصل جدید زندگیتان را امروز آغاز کنید. زندگی ای بدون تعریق بیش از حد.

مقایسه مدل ها و خرید